Padesát odstínů temnoty online

Film Padesát odstínů temnoty online ke zhlédnutí pro vás. Netrpělivě očekávaný knižní bestseller se dočkal svého dalšího filmového pokračování. Ano nejde o nic jiného, než o dvojku Padesáti odstínů šedi, jenž lámala všechny možné i nemožné rekordy. I tentokrát nás čeká velmi slibná a po všech stránkách lákavá podívaná.

Padesát odstínů temnoty online ke zhlédnutí.

Padesát odstínů temnoty je film, který budil emoce už dlouho přes svým uvedením. Takové cti se dostane jenom opravdu málo snímků, ale věříme, že tento si ho zaslouží. A úspěch jistě mít bude už jenom protože se jedná o pokračování velmi úspěšného filmu a už jenom proto, že má velmi silný erotický náboj. To jsou prostě věci, jenž 16. 2. 2017 přilákají do kin i českého diváka.

Tvůrci filmu

Po prvním dílu jménem Padesát odstínů šedi uvádí režisér James Foley druhý díl – Padesát odstínů temnoty. Jako předloha ke snímku posloužila knižní erotická sága spisovatelky E. L. James. Na postu režiséra došlo k výrazné změně, Sam Taylor-Johnson byla vystřídána americkým režisérem Jamesem Foleyem, který má za sebou řadu seriálových počinů (Domek z Karet), ale také filmů (Cela, Válka gangů nebo Tváří v tvář smrti; za poslední jmenovaný snímek si odnesl Zlatého medvěda na Berlinale).

Scénář ke snímku napsal Niall Leonard, což je jenom tak mimochodem manžel spisovatelky E. L. James. I na postu scénáristy došlo ke změně, první díl série napsal Kelly Marcel. Za kameru se namísto Seamuse McGarveye postavil John Schwartzman (Jurský svět, Noc v muzeu 2, Jeho fotr, to je lotr!). Ačkoliv se tvůrčí tým obměnil skoro až do základu, autor filmové hudby zůstal stejný, je jím americký skladatel Dany Elfman (Avengers: ge of Ultron, Mocný vládce Oz a další).

Sága spisovatelky E. L. James pokračuje.

Ačkoliv je personální obměna tvůrců opravdu výrazná, fanoušci příběhu by jen stěží vstřebávali změnu v titulních rolích. Takže se naštěstí můžeme opět těšit na ústřední pár ve složení Jamie Dornan a Dakota Johnson. A protože filmaři na fanoušky skutečně dají, bude v tomto díle, stejně jako v chystaném pokračování Padesát odstínů svobody, Dornan neoholený, protože se tak divákům líbil výrazně více. Z Dornanových snímků zmiňme filmy Anthropoid, Marie Antoinetta nebo seriál Bylo, nebylo. Dakota Johnson se objevila ve filmech Chloe a Theo, Oslněni sluncem nebo Kámoš napořád.

Anastasia opustila Christiana Greye.

Z dalších herců, kteří se ve filmu objeví, zmiňme Kim Basinger, která ztvární roli Eleny Lincoln. Dle Kim měla hlavní podíl na tom, že roli ve filmu přijala, její dcera Ireland. Kim Basinger patří mezi hollywoodské hvězdy, je držitelkou Oscara i Zlatého glóbu (obě ceny za film Přísně tajné), z jejích dalších skvělých filmů zmiňme Snila jsem o Africe, Niky neříkej nikdy nebo Schůzka naslepo. Dále se ve filmu objeví Max Martini (Kapitán Phillips, Sabotáž), Luke Grimes (Sedm statečných), Eloise Mumford (Vánoce s Holly), zpěvačka kosovského původu Rita Ora (Rychle a zběsile 6) nebo Victor Rasuk (V tátově stínu).

Film nabitý erotickou energií.

Příběh

Děj věrně navazuje na předchozí snímek. Připomeňme si jak na jeho závěru Anastasia opustila Christiana Greye. Z necitlivého Christiana se stává beznadějně zamilovaný muž, který si nedokáže představit svůj další život bez Anastasie. Ta ovšem nechce pokračovat ve hře, kterou Christian začal. Na druhou stranu, o první chvíle, kdy Anastasia Christiana potkala, je do něj beznadějně zamilovaná. A tak se po dlouhém týdnu odloučení vrací, protože bez něj prostě nemůže být. Děj se ovšem komplikuje, protože se začínají objevovat temné stíny z Christianovy minulosti. A ať už se jedná o ženy Christianovy minulosti, nebo o blížící se problém, který se začíná stahovat do smyčky kolem Anastasie – ovšem pouze v náznaku, divák tuší, že největší potíž eskaluje až v posledním díle.

Padesát odstínů temnoty online

Film Padesát odstínů temnoty už na vás čeká online. Ještě předtím si však pusťte krátkou ukázku v podobě trailer. Ten vám ukáže to nejdůležitější co byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Závěr

Jak hodnotíme tento kontroverzní, ale zajímavý snímek? To si hned povíme. Padesát odstínů si získalo nálepku takového „porna pro mamky“. Celkově lze říci, že stejně jako kniha je i film krajně povrchní a nepropracovaný, minimálně v beletrii nalezneme ve stejném žánru práce výrazně propracovanější a věrohodnější. Možná celkový dojem kazí nereálný svět, možná nereálný děj. Oproti knize má film ale přeci jen jednu výhodu – poměrně nezajímavá zápletka je alespoň zpestřena vizualizací. Film si určitě své diváky najde a v mnohém je opravdu velmi povedený. Snímek Padesát odstínů temnoty si můžete s námi přehrát opravdu pohodlně a zdarma. Pojďte do toho s námi a dobře se bavte.