Horor Polednice – online a zdarma

Polednice online ke shlédnutí zdarma. Nový český horor Polednice je tady. Klasický hororový příběh Karla Jaromíra Erbena ožívá ve zcela nové podobě. Pojďte si ho s námi přehrát přes internet. Mladá maminka Eliška se stěhuje se svojí malou dcerkou Anetkou na venkov. Co však netuší je to, že se tady ocitnou ve stínu prokletí Polednice. Podaří se je zachránit?

Film Polednice natočil režisér Jiří Sádek, který patří mezi velké naděje českého filmu. Je mu totiž teprve 26 let, takže nám toho ještě určitě hodně ukáže. A tohle je vlastně jeho debut mezi celovečerními filmy. Příběh jehož základy jsou tak staré, že se předával lidovým vyprávěním stovky let. Je to příběh o Polednici, temné bytosti, jenž chodila o pravé poledne strašit děti. Prý se jednalo o zlé čarodějné víly, které pravidelně unášely děti. Jedním z nejznámějších příběhů o nich zpracoval ve své stejnojmenné básni „Karel Jaromír Erben”. Co se ale týká scénáře filmu, tak ten napsal Michal Samir.

Horor Polednice online ke shlédnutí a zdarma.

Příběh filmu se točí kolem mladé ženy Elišky, která je už unavená životem ve městě. Osud jí ale právě dal šanci na nový start. Může se přestěhovat do vesnice odkud pochází její manžel a začít tady zcela nový život. Neváhá ani vteřinu a rozhodne se této šance využít. Ze začátku nemá ve svém novém domově žádné problémy. Starousedlíci jsou příjemní a přátelští. Obec nádherně klidná a obklopená přírodou.

V hlavní roli Aňa Geislerová.

Jenže se přeci jenom vyskytne jeden problém. V obci žije pološílená žena. Pohybuje se jako stín a jenom děsí lidi. Podle všeho si i ona prošla těžkým životním traumatem. Je to sice už dávno, ale nedokázala se s tím vyrovnat a podle toho na ní také ostatní lidé koukají. Právě tato zvláštní žena se stane pomyslným stínem Elišky a její malé dcerky. Kdykoliv vyjdou ven do obchodu, na procházku, podívat se na louku, tak jí mají v zádech. Eliška před ní navíc už byla varována.

To opravdu není příjemná situace. Eliška navíc zjišťuje, že její přítomnost není jenom tak. Jakoby se kolem ní skutečně začala dít prapodivné jevy vycházející z temných hlubin mimo náš svět. Racionální Eliška tomu zprvu nechce uvěřit. Jenže důkazy jsou až přespříliš přesvědčivé. Nakonec tedy bude muset sama dojít k poznání, že musí tuto proklatou pavučinu roztrhat a nebo se z toho sama na dobro zblázní.

Děsivý příběh inspirovaný legendami.

Takové jsou události filmu Polednice, jenž vám přinášíme online ke shlédnutí na této webové stránce. Video s filmem už na vás čeká ve skvělé kvalitě a vy si ho tady s námi můžete přehrát online kdykoliv budete jenom chtít. Polednice je opravdu velmi povedený a zajímavý český film. Horor, který nemá v naší kinematografii obdoby a jistě o něm bude ještě hodně slyšet. My vám ho můžeme upřímně doporučit, tak toho využijte a co možná nejdříve si ho pusťte!

Tento článek byl zařazen do rubriky Horor. Uložte si odkaz.