Drama Učitelka – online a zdarma

Český film Učitelka online ke shlédnutí přímo zde. Nový český snímek už tady na vás čeká, až si ho naprosto jednoduše a zdarma přehrajete přes internet. Čeká vás nesmírně silný příběh Jana Hřebejka, který nás zavede do socialistického Československa 80. let. Jedna velmi ambiciózní a ziskuchtivá učitelka se rozhodla získat co největší prospěch zásluhou svého postavení. Naštěstí i tehdy byly rodiče, kteří se dokázali vzepřít.

Některé příběhy se stále opakují. Velkou roli v tom hrají lidé a jejich touhy. Ty  jsou totiž prakticky nekonečné. Jakmile člověk dostane to co chce, tak ještě více. To dokáže lidskou osobnost natlačit do situací, které se na první pohled zdají téměř nepředstavitelné. Třeba i za hranice etiky a možná i zákona. Právě v takovém momentu se potkáváme s paní učitelkou Drážanskou, která byla přeložena ze své původní školy. Celkem rychle se ale dokáže zabydlet i ve svém novém působišti.

Drama Učitelka online a zdarma.

První věc, na kterou se svých žáků zeptá je, jakou práci dělají jejich rodiče. A to není otázka vůbec náhodná. Drážanskou totiž systematicky zajímá, jaký užitek z nich může mít. Elektrikář může opravit vedení, zelinář dodat čerstvé banány a řezník třeba prémiové maso. A ostatní? Ti můžou třeba přispět nějakým hezkým dárkem nebo jinou službou. Soudružka učitelka je v tomto opravdu nekompromisní a poslušnost si dovede vynutit. Používá k tomu své nevinné žáky, kteří jsou jejich rukojmí.

Rodič, jenž se nepodvolí, si může být jistý, že se na jeho dítě paní učitelka zasedne a učiní mu z života takové peklo. Samozřejmě známky půjdou dolů a s takovým hodnocením může dítě na dobrou střední školu zapomenout. Zákeřná třídní učitelka má své žáky i jejich rodiče v hrsti. Všechno jí navíc usnadňuje i její postavení předsedkyně místní KSČ.

Většina rodičů neví, jak má takovému zlu čelit a proto se raději podvoluje. Plní rozkazy a běhají doslova tak, jak ona píská. Je to opravdu nelichotivý obrázek, který leč nemá jiné řešení. Najdou se ale tři rodiny, které se rozhodnou bojovat. Za pomoci paní ředitelky organuzují tajné třídní schůzky a přemýšlí, jak se nenáviděné třídní zbavit. Jenže ona má prostě až příliš velkou moc, aby bylo jednoduché s tím jenom tak něco udělat.

Nový český film režiséra Jana Hřebejka.

Jak to dopadne už vás samozřejmě neprozradíme, každopádně to bude od začátku až do konce velmi napínavý a zajímavý příběh. Právě proto vám film Učitelka přinášíme online ke shlédnutí. Kromě toho ho ale rovněž naleznete i na našem partnerském magazínu.

Shrnutí filmu Učitelka

Učitelka je velmi působivý a po všech stránkách zajímavý film. Je to především silný příběh postavený na vynikajících hereckých výkonech. A to přesto, že ve filmu nehraje takřka žádný známý herec. Janu Hřebejkovi se podařilo vytvořit opravdu podmanivý film, který vás dovede přenést do nedávné minulosti. Je to další střípek historie, kterou chce Hřebejk uchovat a film je tak částečně výpovědí i o jeho vlastním dětství. Zkrátka a jednoduše je to opravdu zajímavý film, který určitě musíme vidět. My budeme jenom rádi, pokud si ho pustíte právě s námi a budete se u toho skvěle bavit!

Tento článek byl zařazen do rubriky Drama. Uložte si odkaz.